• S1 1 RTU 41
  2 Mārupe 38
  3 DKD 28
 • S2 1 RVS VK/ND 48
  2 MSĢ 35
  3 Talsi 33
 • V1 1 MAPEI 36
  2 Rīgas Lāči 35
  3 Kuldīga 34
 • MIX 1 LM Logi 31
  2 CarpeDiem 28
  3 Vecumnieki 27
PAR MUMS    NOLIKUMI    TIESNEŠI    KONTAKTI
SIEV   MIX   VĪR   JAUN Rudens   EVL kauss   JMS   Skolu Č   

Olybet Entuziastu volejbola līga

Nolikums vīriešiem 2023/2024 sezonai.

 
1. Mērķis un uzdevumi
1.1. Sekmēt volejbola attīstību Rīgas pilsētā un tuvākajā apkārtnē;
1.2. Veicināt volejbola komandu veidošanos;
1.3. Nodrošināt spēlētājiem atbilstoša līmeņa sacensības;
1.4. Popularizēt veselīgu dzīvesveidu;
1.5. Iesaistīt jauniešu komandas, lai tās iegūtu spēļu pieredzi;
1.6. Noskaidrot labākās komandas Rīgas apkārtnē.
 
2. Sacensību dalībnieki
2.1. Sacensībās var piedalīties ikviena komanda, kura spēj nodrošināt finansiālās saistības un izpildīt nolikumā visus norādītos punktus (spēlētāju un komandas ģeogrāfiskā lokācija nav ierobežota);
2.2. Katra komanda savā pieteikumā drīkst pieteikt 15 spēlētājus. Komandas, kurām nav 15 spēlētāji pieteikumā var papildināt pieteikumu līdz apakšgrupu turnīra beigām (1 dienu pirms pēdējās regulārās sezonas spēles). Par jaunu spēlētāja pieteikšanu pēc 21.septembra komandai jāinformē organizatorus nosūtot e-pastu uz janis@evl.lv, vismaz 1 dienu pirms spēles un par katru papildus spēlētāju jāiemaksā 10 EUR EVL nodibinājuma bankas kontā. Ja samaksa netiek veikta līdz spēles sākumam, spēlētājam nav atļauts piedalīties spēlē. Maksa par katra jauna spēlētāja pieteikšanu virs skaita 15 ir 20 EUR. 
2.3. Baltijas līgas spēlētājiem nav atļauts piedalīties EVL, izņemot tos Baltijas līgas spēlētājus, kuri nav sasnieguši 20 gadu vecumu uz spēles brīdi. Play-off spēlēs drīkst piedalīties tikai tie Baltijas līgas spēlētāji, kas ir piedalījušies vismaz 50% spēlēs līdz tam.
2.4. Latvijas Čempionāta spēlētāji – Vīriešu 1.līgā un Vīriešu 2.līgā drīkst spēlēt neierobežots skaits šajā sezonā LČ pieteiktie spēlētāji. Zemāko līgu komandās LČ spēlētājiem nav atļauts piedalīties, izņemot tos spēlētājus, kuri nav sasnieguši 20 gadu vecumu uz spēles brīdi. Play-off spēlēs drīkst piedalīties tikai tie LČ spēlētāji, kuri ir piedalījušies vismaz 50% spēlēs līdz tam.
2.5. Komandas sastāvs jāiesniedz līdz 2023.gada 21.septembrim.
2.6. Play-off spēlēs drīkst piedalīties tikai tie spēlētāji, kuriem EVL mājas lapā ir ievietotas individuālās profila bildes.
2.7. Komandas spēlē vienādas krāsas sporta formās ar spēlētāju numuriem uz krūtīm un uz muguras.
2.8. EVL drīkst piedalīties gan vīrieši, gan sievietes no 18 gadu vecuma. Jaunāki par 18 gadiem: tikai ar vecāku atļauju un ārsta izsniegtu izziņu par veselības stāvokļa atbilstību fiziskajai slodzei.
2.9. Katrai komandai ir tiesības savā sastāvā pieteikt spēlētājus no citas EVL vīriešu līgas komandas. Lai drīkstētu piedalīties izslēgšanas spēlēs zemākajā līgā spēlējošās komandas sastāvā, spēlētājam jābūt nospēlējušam vismaz 50% šīs komandas spēļu. Attiecībā pret augstākajā līgā spēlējošo komandu šim spēlētājam nav nekādu papildus ierobežojumu. 
2.10. EVL 1.līgas spēlētāji nedrīkst spēlēt V4 vai zemākā līgā spēlējošās komandās, izņemot tos EVL 1.līgas spēlētājus, kuri nav sasnieguši 20 gadu vecumu uz spēles brīdi. Par EVL 1.līgas spēlētājiem tiek uzskatīti tie spēlētāji, kuri attiecīgajā sezonā ir bijuši pieteikti kādā no attiecīgo līgu komandu sastāvā.
2.11. Aizpildot pieteikuma anketu un piedaloties sacensībās dalībnieks apstiprina, ka tam nav iebildumu pret to, ka spēlētāja personīgie dati (vārds, uzvārds, dzimšanas datums, augums, svars, valsts) un fotogrāfijas tiek publicētas sacensību mājas lapā un sociālajos tīklos.
2.12. Sacensību dalībnieks nes atbildību par Pasaules Antidopinga kodeksā noteikto normu un vērtību ievērošanu.
2.13. Sacensības norisinās atbilstoši valstī spēkā esošajiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas noteiktajiem ierobežojumiem. Sacensību organizatori patur tiesības veikt stingrākus covid-19 infekcjas ierobežojošus pasākumus kā valstī noteiktie. 
 
3. Medicīniskais nodrošinājums
3.1. Katrs sacensību dalībnieks ir atbildīgs par savu veselības stāvokli, ko ar parakstu apstiprina komandas pieteikumā.
3.2. Katra komanda ir atbildīga par savu spēlētāju nodrošināšanu ar pirmo medicīnisko palīdzību. Nepieciešamības gadījumā sacensību organizatori nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu uz posma norises vietu.
 
4. Sacensību vadība
4.1. Sacensības organizē EVL nodibinājums, Reģ.nr: 40008226264;
4.2. Galvenais organizators – Jānis Stukuls
4.3. Tel. 26427173
4.4. Sacensību mājaslapa: www.evl.lv
4.5. E-pasts: janis@evl.lv
 
5. Sacensību laiks un vieta
5.1. Spēles notiek no septembra līdz maijam;
5.2. Spēles notiek sacensību vadības norādītajās sporta zālēs Rīgas pilsētas teritorijā;
5.3. Sacensības norisināsies nedēļas nogalēs - sestdienās un svētdienās pēc sabraukumu principa, kur katra komanda aizvada 2 spēles dienā (izņēmuma gadījumos var būt tikai 1 spēle dienā).
 
6. Izspēles sistēma
6.1. Katrā vīriešu līgā spēlē 8 līdz 11 komandas (pārsvarā 9-10 komandas). 
6.2. Komandas izspēlē divu apļu turnīru katra ar katru.
6.3. Pirmās un otrās vietas ieguvušās komandas uzreiz iekļūst ½ finālā. Ceturtdaļfinālā spēlē: 3. pret 6. un 4. pret 5. vietu. Visās līgās izslēgšanas spēlēs tiek spēlēta 1 spēle katrā kārtā.
6.4. Pirmo vietu ieguvušās komandas iegūst tiesības nākamajā sezonā startēt līgu augstāk. Otro vietu ieguvušās komandas iegūst tiesības nākamās sezonas sākumā piedalīties pārspēlē par iekļūšanu augstākā līgā. 
6.5. Pēdējo vietu ieguvušās komandas uz nākamo sezonu automātiski nokrīt vienu līgu zemāk. Pirmspēdējo vietu ieguvušās komandas nākamās sezonas sākumā iegūst tiesības spēlēt pārspēli par vietas saglabāšanu esošajā līgā. 
6.6. Pirms sezonas sākuma organizatoriem ir tiesības jaunās pieteiktās komandas ievietot jebkurā līgā, atbilstoši komandu spēku samēriem, tādejādi pie nepieciešamības novirzot citas komandas līgu zemāk. 
6.7. Pārspēles notiek jaunās sezonas sākumā (septembrī). Komandu sastāvi pārspēlei komplektējami attiecīgi augstākajai no pārspēlē esošajām līgām (attiecīgi – ja spēlē par iekļūšanu virslīgā, tad sastāvā drīkst iekļaut Baltijas līgas un LČ spēlētājus kā tas paredz šajā nolikumā). 
 
7. Sacensību noteikumi
7.1. Čempionāta spēles notiek pēc FIVB oficiālajiem volejbola spēles noteikumiem. Tehniskie pārtraukumi netiek izmantoti;
7.2. Punktu skaitīšanas sistēma:
7.2.1. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-0: uzvarētājs saņem 3 punktus; zaudētājs 0 punktu;
7.2.2. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-1: uzvarētājs saņem 3 punktus; zaudētājs 0 punktu;
7.2.3. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-2: uzvarētājs saņem 2 punktus; zaudētājs 1 punktu.
7.3. Apakšgrupu ietvaros, vienāda punktu skaita gadījumā vietas tiek noteiktas:
7.3.1. pēc visu spēļu uzvarēto un zaudēto setu attiecības attiecīgajā posmā;
7.3.2. pēc komandu savstarpējo spēļu rezultātiem;
7.3.3. pēc visu spēļu uzvarēto un zaudēto punktu skaita attiecības attiecīgajā posmā.
7.4. Komandai spēle jāuzsāk 6 spēlētāju sastāvā (ja spēles laikā tiek gūta trauma, komandai ir atļauts pabeigt spēli nepilnā sastāvā). Spēli drīkst uzsākt 5 spēlētāju sastāvā tikai ar pretinieku piekrišanu;
7.5. Ja komanda ir uzsākusi spēli 7 spēlētāju sastāvā no kuriem 1 ir libero, tad traumas gadījumā libero drīkst aizstāt traumēto laukuma spēlētāju un atlikušo spēli spēlēt kā laukuma spēlētājs.
7.6. Spēlētājiem, kas ir komandas pieteikumā ir atļauts iesaistīties spēlē jebkurā brīdī arī, ja tie nav paspējuši ierasties uz spēles sākumu. Ja komanda ir uzsākusi spēli 5 spēlētāju sastāvā (tikai ar pretinieku atļauju), tad sestais spēlētājs drīkst iesaistīties spēlē tikai ar nākamā seta sākumu. Iesāktais sets ir jāpabeidz 5 spēlētāju sastāvā.
7.7. Ja komandai uz spēli nav pieteikts neviens Libero spēlētājs, komanda starp setiem drīkst spēlētāju pārveidot par Libero. Ja šis Libero notraumējas un nevar turpināt spēli, tad vairāk neviens spēlētājs nedrīkst pārtapt par Libero.
7.8. Ja komandai uz spēli ir pieteikts viens Libero, tad traumas vai diskvalifikācijas gadījumā, komanda drīkst pārveidot spēlētāju (kas nav bijis laukumā attiecīgajā setā) par komandas Libero.
7.9. Ja komandai uz spēli ir pieteikti divi Libero, tad traumas vai diskvalifikācijas gadījumā, spēlē otrs Libero. Jaunu Libero komanda nedrīkst veidot.
7.10. Libero spēles gaitā nevar kļūt par spēles spēlētāju, izņemot gadījumus, kad komanda ir uzsākusi spēli 7 spēlētāju sastāvā no kuriem 1 ir libero – šajā situācijā, traumas gadījumā, libero drīkst aizstāt traumēto laukuma spēlētāju un atlikušo spēli spēlēt kā laukuma spēlētājs.
7.11. Ja iepriekšējās spēles beigas ir ievilkušās, komandām tiek dotas 15 minūtes, lai iesildītos nākamajai spēlei.
7.12. Ja komanda izstājās no turnīra, tad tai tiek piešķirti tehniskie zaudējumi atlikušajās spēlēs un iepriekš izspēlēto spēļu rezultāti paliek tabulā.
 
8. Pieteikumi
8.1. Čempionātam komandas dalību var pieteikt līdz 2023.gada 15.septembrim elektroniski – janis@evl.lv. Nepieciešamā informācija - komandas nosaukums un 2 komandas pārstāvju kontaktinformācija.
8.2. Komandas vārdiskais pieteikums jāiesniedz līdz 21.septembrim. Pieteikumus sūtīt Excel formātā. Nepieciešamā informācija - vārds, uzvārds, dzimšanas datums, augums, svars, spēlētāja pozīcija un spēlētāja formas numurs;
8.3. Uz pirmās spēles sākumu jāiesniedz spēlētāju saraksts ar spēlētāju parakstiem, kas apliecina veselības stāvokļa atbilstību sporta sacensību slodzei. 
 
9. Dalības maksa
9.2. Dalības maksa čempionātam V1 līdz V5 līgās ir 520 EUR no komandas plus 45 EUR par katru regulārās sezonas spēli. Attiecīgi, kopējā dalības maksa atkarībā no komandu skaita līgā ir:
9.2.1. 8 komandas līgā – 1150 EUR;
9.2.2. 9 komandas līgā – 1240 EUR;
9.2.3. 10 komandas līgā – 1330 EUR;
9.2.4. 11 komandas līgā – 1420 EUR;
9.3. Vismaz trešdaļa no dalības maksas ir jāiemaksā līdz 2023.gada 25.septembrim. Dalības maksai pilnā apmērā jābūt apmaksātai ne vēlāk kā 2023.gada 15.decembrī. Komandām, kuras nokavējušas pieteikšanās termiņu, dalība turnīrā tiek izlemta atsevišķi un dalības maksa noteikta 1500 EUR no komandas.
9.4. EVL nodibinājuma bankas konts: Saņēmējs: EVL nodibinājums, Konta nr.: LV24HABA0551038810449, Banka: AS Swedbank, Reģ.nr: 40008226264.
9.5. Komandai izstājoties no čempionāta dalības maksa netiek atgriezta.
9.6. Par dalības maksas neapmaksāšanu nolikumā noteiktajā laika termiņā, sacensību organizatoriem ir tiesības noteikt soda naudu 0,5% apmērā no noteiktās dalības maksas par katru kavējuma dienu.
9.7. Ja EVL sezonu nav iespējams aizvadīt pilnā apmērā COVID pandēmijas dēļ, neizmantotā dalības maksa tiek atgriezta komandām vai arī pārcelta uz nākamo EVL sezonu. Par katru komandas aizvadīto spēli tiek aprēķināti 60 EUR spēles un organizatorisko izdevumu segšanai. 
 
10. Disciplinārās sankcijas
10.1. Komanda, kura neierodas uz sabraukumu vai spēli var turpināt dalību turnīrā iemaksājot vadības kasē soda naudu 70 EUR. Par spēli tiek piešķirts zaudējums;
10.2. Atkārtotas neierašanās gadījumā komanda tiek izslēgta no čempionāta;
10.3. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir piezīmi (pacelta sarkanā kartiņa), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 10 EUR apmērā. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam;
10.4. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir noraidījumu (vienlaicīgi pacelta sarkanā kartiņa un dzeltenā kartiņa vienā rokā), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 30 EUR apmērā par katru šādu gadījumu. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam;
10.5. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir diskvalifikāciju (vienlaicīgi pacelta sarkanā kartiņa un dzeltenā kartiņa, katra savā rokā), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 50 EUR apmērā. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam. Par papildus soda sankcijām (spēļu diskvalifikācija) un to apmēriem lems Disciplinārā Komiteja;
10.6. Komanda protestu iesniedz tikai rakstiski galvenajam tiesnesim. To iesniedz 24 stundu laikā pēc spēles, iemaksājot vadības kasē 20 EUR (apmierinoša lēmuma gadījumā, komandai nauda tiek atgriezta).
10.7. Ja komandā spēlē spēlētājs, kurš ir diskvalificēts vai nav pieteikts komandā vai neievēro kādu no šī nolikuma 2.punkta apakšpunktiem, komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums un 50 EUR soda nauda. Ja pretinieku (vai jebkurai citai komandai) ir aizdomas par kādas komandas spēlētājiem, lūdzam par to ziņot organizatoriem 48h laikā no spēles brīža (vēlams veikt „nelegālā spēlētāja” foto).
10.8. Jebkāda veida disciplināros spēlētāju un komandu pārkāpumus turnīra laikā izskata organizatori un/vai Disciplinārā Komiteja (kas sastāv no 7 komandu pārstāvjiem) un lemj par sankciju piešķiršanu vai soda atcelšanu.
10.9. Par rupjiem ētikas un disciplīnas normu pārkāpumiem, tajā skaitā tiesnešu, sekretāru vai cita apkalpojošā personāla aizskaršanu, Disciplinārajai Komitejai ir tiesības diskvalificēt atsevišķus spēlētājus uz vairākām spēlēm vai arī komandu no tālākas dalības turnīrā, kā arī spēlētājam vai komandai piemērot naudas sodu 10-100 EUR apmērā.
10.10. Komandas spēlētāja, trenera vai kādas citas personas atrašanās pie komandas soliņa alkohola reibumā ir sodāma. Par soda sankcijām un to apmēriem lems Disciplinārā Komiteja.
10.11. Komandai ir tiesības katru mēnesi norādīt ne vairāk kā 4 “nederīgos” datumus spēļu aizvadīšanai. Nederīgie datumi jānorāda pirms sacensību kalendāra sagatavošanas un publiskošanas mājas lapā. Maksa par sacensību kalendāra pārplānošanas pieprasījumu pēc tā izziņošanas ir 50 EUR. Ja pieprasījums tiek veikts mazāk kā 12 dienas pirms plānotā spēles datuma, organizatoriem ir tiesības izmaiņas neveikt, ja tas nav iespējams būtiski neskarot citu komandu intereses un iespējas. 
 
11. Sacensību inventārs un tiesneši
11.1. Sacensību galvenais tiesnesis – Jānis Stukuls (26427173)
11.2. Spēles notiek ar FIVB apstiprinātām bumbām - Mikasa V200W.
 
12. Rezultāti
12.1. Čempionāta nolikums, spēļu kalendāri un rezultāti ir pieejami www.evl.lv.
 
13. Apbalvošana
13.1. Entuziastu volejbola līgas 1-3.vietu ieguvēji visās līgās tiek apbalvoti ar komandas kausu, medaļām;
13.2. Čempionāta labākie spēlētāji tiek apbalvoti ar individuālām balvām.
13.3. Mēnešu labākie spēlētāji tiek apbalvoti ar individuālām balvām.
13.4. Komandas ierašanās uz apbalvošanu ir obligāta.
 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

 • Jānis Stukuls
  26427173
  janis@evl.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

 • Haralds Apinis - 29359757
  haralds@entuziasti.lv