• VV 1 VK Gaujiena 17
  2 LSPA 16
  3 Ozollietas.lv 16
 • S1 1 Ažur 15
  2 Mārupe 15
  3 Krimulda 15
 • S2 1 Bez spons. 20
  2 Jūrmala 17
  3 Ikšķile 16
 • V1 1 LSPA 24
  2 Ieskaties.lv 18
  3 VK Valka 18
 • MIX 1 LLU 30
  2 Lokomotīve 26
  3 Vecāķi 24

Entuziastu volejbola līga

Nolikums vīriešiem 2017/2018 sezonai.

 

1. Mērķis un uzdevumi

1.1. Sekmēt volejbola attīstību Rīgas pilsētā un tuvākajā apkārtnē;

1.2. Veicināt volejbola komandu veidošanos;

1.3. Nodrošināt spēlētājiem atbilstoša līmeņa sacensības;

1.4. Popularizēt veselīgu dzīvesveidu;

1.5. Iesaistīt jauniešu komandas, lai tās iegūtu spēļu pieredzi;

1.6. Noskaidrot labākās komandas Rīgas apkārtnē.

 

2. Sacensību dalībnieki

2.1. Sacensībās var piedalīties ikviena komanda, kura spēj nodrošināt finansiālās saistības un izpildīt nolikumā visus norādītos punktus (spēlētāju un komandas ģeogrāfiskā lokācija nav ierobežota);

2.2. Katra komanda savā pieteikumā drīkst pieteikt 15 spēlētājus. Komandas, kurām nav 15 spēlētāji pieteikumā var papildināt pieteikumu līdz pirmā posma (apakšgrupu turnīra) beigām. Par jaunu spēlētāja pieteikšanu pēc 30.septembra komandai jāinformē organizatorus nosūtot e-pastu uz janis@evl.lv, vismaz 1 dienu pirms spēles un par katru papildus spēlētāju jāiemaksā 10 EUR EVL nodibinājuma bankas kontā. Ja samaksa netiek veikta līdz spēles sākumam, spēlētājam nav atļauts piedalīties spēlē.Spēlētāju skaitu iespējams palielināt veicot papildus maksājumu 80EUR apmērā EVL bankas kontā un tādejādi iegādājoties 5 papildus vietas.

2.3. Baltijas līgas spēlētāji - katras vīriešu virslīgas komandas pieteikumā drīkst būt un spēlēt 2 Baltijas līgas spēlētāji. Zemākās līgās Baltijas līgas spēlētājiem nav atļauts piedalīties. Play-off spēlēs drīkst piedalīties tikai tie Baltijas līgas 1.divīzijas spēlētāji, kas ir piedalījušies vismaz 50% spēlēs līdz tam.

2.4. NL1 divīzijas spēlētāji – Vīriešu virslīgā un Vīriešu 1.līgā drīkst spēlēt neierobežots skaits NL1 divīzijā spēlējošie spēlētāji. V2 un V3 līgās katrā komandā drīkst piedalīties trīs NL1 divīzijas spēlētāji. Zemāko līgu komandās NL1 divīzijas spēlētājiem nav atļauts piedalīties. Play-off spēlēs drīkst piedalīties tikai tie Nacionālās līgas 1.divīzijas spēlētāji, kas ir piedalījušies vismaz 50% spēlēs līdz tam.

2.5. NL2 divīzijas spēlētājiem nav nekādu ierobežojumu.

2.6. Komandas sastāvs jāiesniedz līdz 2017.gada 30.septembrim.

2.7. Play-off spēlēs drīkst piedalīties tikai tie spēlētāji, kuriem EVL Rīga mājas lapā ir ievietotas individuālās profila bildes;

2.8. Komandas spēlē vienādas krāsas sporta formās ar spēlētāju numuriem uz krūtīm un uz muguras.

2.9. EVL Rīga drīkst piedalīties gan vīrieši, gan sievietes no 18 gadu vecuma. Jaunāki par 18 gadiem: tikai ar vecāku atļauju un ārsta izsniegtu izziņu par veselības stāvokļa atbilstību fiziskajai slodzei.

2.10. Katrai komandai ir tiesības savā sastāvā pieteikt spēlētājus no citas EVL vīriešu līgas komandas, taču viens spēlētājs nedrīkst spēlēt vairāk kā 2 komandās. Lai drīkstētu piedalīties izslēgšanas spēlēs zemākajā līgā spēlējošās komandas sastāvā, spēlētājam jābūt nospēlējušam vismaz 50% šīs komandas spēļu. Attiecībā pret augstākajā līgā spēlējošo komandu šim spēlētājam nav nekādu papildus ierobežojumu. EVL virslīgas spēlētāji nedrīkst spēlēt V4 vai zemākā līgā spēlējošās komandās.

 

3. Medicīniskais nodrošinājums

3.1. Katrs sacensību dalībnieks ir atbildīgs par savu veselības stāvokli, ko ar parakstu apstiprina komandas pieteikumā

3.2. Katra komanda ir atbildīga par savu spēlētāju nodrošināšanu ar pirmo medicīnisko palīdzību. Nepieciešamības gadījumā sacensību organizatori nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu uz posma norises vietu.

 

4. Sacensību vadība

4.1. Sacensības organizē EVL nodibinājums, Reģ.nr: 40008226264;

4.2. Galvenais organizators – Jānis Stukuls

4.3. Tel. 26427173

4.4. Sacensību mājaslapa: riga.evl.lv

4.5. E-pasts: janis@evl.lv

 

5. Sacensību laiks un vieta

5.1. Spēles notiek no oktobra līdz aprīlim;

5.2. Spēles notiek sacensību vadības norādītajās sporta zālēs Rīgas pilsētas teritorijā;

5.3. Sacensības norisināsies nedēļas nogalēs - sestdienās un svētdienās pēc sabraukumu principa, kur katra komanda aizvadīs 2 spēles dienā (izņēmuma gadījumos var būt tikai 1 spēle dienā).

 

6. Izspēles sistēma

6.1. Katrā vīriešu līgā spēlē 9 līdz 10 komandas.

6.2. Komandas izspēlē divu apļu turnīru katra ar katru.

6.3. Pirmās un otrās vietas ieguvušās komandas uzreiz iekļūst ½ finālā. Ceturtdaļfinālā spēlē: 3. pret 6. un 4. pret 5. vietu.

6.4. Pirmo vietu ieguvušās komandas iegūst tiesības nākamajā sezonā startēt līgu augstāk. Otro vietu ieguvušās komandas iegūst tiesības nākamās sezonas sākumā piedalīties pārspēlē par iekļūšanu augstākā līgā.

6.5. Pēdējo vietu ieguvušās komandas uz nākamo sezonu automātiski nokrīt vienu līgu zemāk. Pirmspēdējo vietu ieguvušās komandas nākamās sezonas sākumā iegūst tiesības spēlēt pārspēli par vietas saglabāšanu esošajā līgā.

6.6. Pirms sezonas sākuma organizatoriem ir tiesības jaunās pieteiktās komandas ievietot jebkurā līgā, atbilstoši komandu spēku samēriem, tādejādi pie nepieciešamības novirzot citas komandas līgu zemāk.

 

7. Sacensību noteikumi

7.1. Čempionāta spēles notiek pēc FIVB oficiālajiem volejbola spēles noteikumiem. Tehniskie pārtraukumi netiek izmantoti;

7.2. Punktu skaitīšanas sistēma:

7.2.1. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-0: uzvarētājs saņem 3 punktus; zaudētājs 0 punktu;

7.2.2. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-1: uzvarētājs saņem 3 punktus; zaudētājs 0 punktu;

7.2.3. par uzvaru spēlē ar rezultātu 3-2: uzvarētājs saņem 2 punktus; zaudētājs 1 punktu.

7.3. Apakšgrupu ietvaros, vienāda punktu skaita gadījumā vietas tiek noteiktas:

7.3.1. pēc visu spēļu uzvarēto un zaudēto setu attiecības attiecīgajā posmā;

7.3.2. pēc komandu savstarpējo spēļu rezultātiem;

7.3.3. pēc visu spēļu uzvarēto un zaudēto punktu skaita attiecības attiecīgajā posmā.

7.4. Komandai spēle jāuzsāk 6 spēlētāju sastāvā (ja spēles laikā tiek gūta trauma, komandai ir atļauts pabeigt spēli nepilnā sastāvā). Spēli drīkst uzsākt 5 spēlētāju sastāvā tikai ar pretinieku piekrišanu;

7.5. Ja komanda ir uzsākusi spēli 7 spēlētāju sastāvā no kuriem 1 ir libero, tad traumas gadījumā libero drīkst aizstāt traumēto laukuma spēlētāju un atlikušo spēli spēlēt kā laukuma spēlētājs.

7.6. Spēlētājiem, kas ir komandas pieteikumā ir atļauts iesaistīties spēlē arī, ja tie nav paspējuši ierasties uz spēles sākumu. Ja komanda ir uzsākusi spēli 5 spēlētāju sastāvā (ar pretinieku atļauju), tad sestais spēlētājs drīkst iesaistīties spēlē tikai ar nākamā seta sākumu. Iesāktais sets ir jāpabeidz 5 spēlētāju sastāvā.

7.7. Ja iepriekšējās spēles beigas ir ievilkušās, komandām tiek dotas 15 minūtes, lai iesildītos nākamajai spēlei.

7.8. Ja komanda izstājās no turnīra, tad tai tiek piešķirti tehniskie zaudējumi atlikušajās spēlēs un iepriekš izspēlēto spēļu rezultāti paliek tabulā.

 

8. Pieteikumi

8.1. Čempionātam komandas dalību var pieteikt līdz 15.septembrim elektroniski – janis@evl.lv. Nepieciešamā informācija - komandas nosaukums un komandas kapteiņa kontaktinformācija.

8.2. Komandas vārdiskais pieteikums jāiesniedz līdz pirmās spēles sākumam (obligāti jābūt spēlētāju parakstam, kas apliecina veselības stāvokļa atbilstību sporta sacensību slodzei). Pieteikumus sūtīt Excel formātā. Nepieciešamā informācija - vārds, uzvārds, dzimšanas datums, augums, svars, spēlētāja pozīcija un spēlētāja formas numurs;

8.4. Komanda pilnībā ir pieteikusies, kad tiek samaksāta visa dalības maksa.

 

9. Dalības maksa

9.1. Dalības maksa čempionātam ir 650 EUR no komandas. Vismaz trešdaļa no dalības maksas ir jāiemaksā līdz 15.septembrim. Komandām, kuras nokavējušas pieteikšanās termiņu, dalība turnīrā tiek izlemta atsevišķi un dalības maksa noteikta 750 EUR no komandas.

9.2. EVL nodibinājuma bankas konts: Saņēmējs: EVL nodibinājums, Konta nr.: LV24HABA0551038810449, Banka: AS Swedbank, Reģ.nr: 40008226264.

9.3. Komandai izstājoties no čempionāta dalības maksa netiek atgriezta.

9.4. Par dalības maksas neapmaksāšanu nolikumā noteiktajā laika termiņā, sacensību organizatoriem ir tiesības noteikt soda naudu 10% apmērā no noteiktās dalības maksas.

 

10. Disciplinārās sankcijas

10.1. Komanda, kura neierodas uz sabraukumu vai spēli var turpināt dalību turnīrā iemaksājot vadības kasē soda naudu 50 EUR. Par spēli tiek piešķirts zaudējums;

10.2. Atkārtotas neierašanās gadījumā komanda tiek izslēgta no čempionāta;

10.3. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir piezīmi (pacelta sarkanā kartiņa), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 10 EUR apmērā. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam;

10.4. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir noraidījumu (vienlaicīgi pacelta sarkanā kartiņa un dzeltenā kartiņa vienā rokā), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 30 EUR apmērā par katru šādu gadījumu. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam;

10.5. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir diskvalifikāciju (vienlaicīgi pacelta sarkanā kartiņa un dzeltenā kartiņa, katra savā rokā), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 50 EUR apmērā. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam. Par papildus soda sankcijām (spēļu diskvalifikācija) un to apmēriem lems Disciplinārā Komiteja;

10.6. Komanda protestu iesniedz tikai rakstiski galvenajam tiesnesim. To iesniedz 24 stundu laikā pēc spēles, iemaksājot vadības kasē 20 EUR (apmierinoša lēmuma gadījumā, komandai nauda tiek atgriezta).

10.7. Ja komandā spēlē spēlētājs, kurš ir diskvalificēts vai nav pieteikts komandā vai neievēro kādu no šī nolikuma 2.punkta apakšpunktiem, komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums un 50 EUR soda nauda. Ja pretinieku (vai jebkurai citai komandai) ir aizdomas par kādas komandas spēlētājiem, lūdzam par to ziņot organizatoriem 48h laikā no spēles brīža (vēlams veikt „nelegālā spēlētāja” foto).

10.8. Jebkāda veida disciplināros spēlētāju un komandu pārkāpumus turnīra laikā izskata organizatori un/vai Disciplinārā Komiteja (kas sastāv no 10 komandu pārstāvjiem) un lemj par sankciju piešķiršanu vai soda atcelšanu.

10.9. Par rupjiem ētikas un disciplīnas normu pārkāpumiem Disciplinārajai Komitejai ir tiesības diskvalificēt atsevišķus spēlētājus uz vairākām spēlēm vai arī komandu no tālākas dalības turnīrā.

10.10. Komandas spēlētāja, trenera vai kādas citas personas atrašanās pie komandas soliņa alkohola reibumā ir sodāma. Par soda sankcijām un to apmēriem lems Disciplinārā Komiteja.

 

11. Sacensību inventārs un tiesneši

11.1. Sacensību galvenais tiesnesis – Jānis Stukuls (26427173)

11.2. Spēles notiek ar FIVB apstiprinātām bumbām - Mikasa MVA200.

 

12. Rezultāti

12.1. Čempionāta nolikums, spēļu kalendāri un rezultāti ir pieejami riga.evl.lv.

 

13. Apbalvošana

13.1. Entuziastu volejbola līgas Rīgas čempionāta 1-3.vietu ieguvēji visās līgās tiek apbalvoti ar komandas kausu, medaļām un pārsteiguma balvām no atbalstītājiem;

13.2. Čempionāta labākie spēlētāji tiek apbalvoti ar individuālām balvām.

13.3. Mēnešu labākie spēlētāji tiek apbalvoti ar individuālām balvām.

13.4. Komandas ierašanās uz apbalvošanu ir obligāta.

 

Vīriešu virslīga
KomandasPTS
VK Gaujiena17
LSPA16
Ozollietas.lv16
MVS15
SK Nuki15
LLU9
SpēlētājiVPS
23.33
20.33
19.75
18.29
17.80
Vīriešu 1.līga
KomandasPTS
LSPA24
Ieskaties.lv18
VK Valka18
SK Fono12
Koknese10
Kuorsova10
SpēlētājiVPS
18.50
17.50
16.00
15.75
15.67
Vīriešu 2.līga
KomandasPTS
74 Forever24
Ķegums22
Vecumnieki19
ELLE17
SK Pūre15
Brīvība10
SpēlētājiVPS
30.50
25.25
21.33
17.00
16.75
Vīriešu 3.līga
KomandasPTS
VK Jūrmala18
Dobele15
Vecie Buki15
Cewood14
RVS13
Jelgavas nsc10
SpēlētājiVPS
17.50
16.00
15.00
14.75
14.14
Vīriešu 4.līga
KomandasPTS
Old Stars20
Salacgrīva20
Kodols19
Team Liquid15
Carnikava13
G. Regate13
SpēlētājiVPS
19.80
16.50
15.13
14.88
14.83
Vīriešu 5.līga
KomandasPTS
Talavija18
DeWalt15
RVS Vanags13
Karstie Pipari11
Commodus9
Vecumnieki9
SpēlētājiVPS
20.60
18.00
17.00
17.00
16.38
Sieviešu 1.līga
KomandasPTS
Ažur15
Mārupe15
Krimulda15
LSPA8
Pērkons8
74 Forever5
SpēlētājiVPS
16.50
15.00
14.50
13.50
13.00
Sieviešu 2.līga
KomandasPTS
Bez spons.20
Jūrmala17
Ikšķile16
Victoria9
Bauska8
Jelgavas n6
SpēlētājiVPS
20.67
18.33
17.00
16.50
15.38
Sieviešu 3.līga
KomandasPTS
ReActive15
RVS Cepurītes13
Vecumnieki12
Ropaži11
L. Krasts9
Salacgrīva9
SpēlētājiVPS
23.50
17.17
17.00
16.00
14.00
MIX līga
KomandasPTS
LLU30
Lokomotīve26
Vecāķi24
Filkuls21
Talsi21
Smiltene18
SpēlētājiVPS
17.33
17.29
16.00
15.88
14.40
Pārspēles
KomandasPTS
Brīvība5
Kuorsova4
74 Forever3
SK Nuki3
Vecumnieki2
VK Valka2
SpēlētājiVPS

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

 • Jānis Stukuls
  26427173
  janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

 • Haralds Apinis - 29359757
  haralds@entuziasti.lv