PAR MUMS    NOLIKUMI    TIESNEŠI    KONTAKTI
SIEV   MIX   VĪR   BK lat   BK eng   JAUN Rudens   EVL kauss   JMS   Skolu Č

1.3. Nodrošināt spēlētājiem atbilstoša līmeņa sacensības;
1.4. Popularizēt veselīgu dzīvesveidu;
1.5. Iesaistīt jauniešu komandas, lai tās iegūtu spēļu pieredzi;
1.6. Noskaidrot labākās komandas Rīgas apkārtnē.

2. Sacensību dalībnieki
2.1. Sacensībās var piedalīties ikviena komanda, kura spēj nodrošināt finansiālās saistības un izpildīt nolikumā visus norādītos punktus (spēlētāju un komandas ģeogrāfiskā lokācija nav ierobežota);
2.2. Katra komanda savā pieteikumā drīkst pieteikt 15 spēlētājus. Komandas, kurām nav 15 spēlētāji pieteikumā var papildināt pieteikumu līdz apakšgrupu turnīra beigām (1 dienu pirms pēdējās regulārās sezonas spēles). Par jaunu spēlētāja pieteikšanu pēc 30.septembra komandai jāinformē organizatorus nosūtot e-pastu uz janis@evl.lv, vismaz 1 dienu pirms spēles un par katru papildus spēlētāju jāiemaksā 10 EUR EVL nodibinājuma bankas kontā. Ja samaksa netiek veikta līdz spēles sākumam, spēlētājam nav atļauts piedalīties spēlē. Maksa par katra jauna spēlētāja pieteikšanu virs skaita 15 ir 20 EUR.
2.3. Čempionātā nedrīkst piedalīties vīriešu spēlētāji, kuri attiecīgajā sezonā ir bijuši pieteikti Baltijas līgā;
2.4. MIX līgā katrā komandā pieteikumā drīkst būt un spēlēt neierobežots skaits Latvijas Čempionāta spēlētāji un neierobežots skaits Nacionālās līgas un Baltijas līgas sieviešu spēlētājas. Spēlētāji, kuri attiecīgajā sezonā ir vai ir bijuši pieteikti Baltijas līgas vīriešiem komandas sastāvā nedrīkst piedalīties EVL MIX līgas sacensībās;
2.6. Komandas sākotnējais sastāvs jāiesniedz līdz 2023.gada 21.septembrim.
2.7. Play-off spēlēs drīkst piedalīties tikai tie Latvijas Čempionāta vīriešiem spēlētāji un Baltijas līgas sieviešu spēlētājas, kuri ir piedalījušies vismaz 50% spēlēs līdz tam;
2.8. Komandas spēlē vienādas krāsas sporta formās ar spēlētāju numuriem gan uz vēdera, gan uz muguras.
2.10. Sacensību sezonas laikā spēlētāji nedrīkst mainīt komandu.
2.11. Aizpildot pieteikuma anketu un piedaloties sacensībās dalībnieks apstiprina, ka tam nav iebildumu pret to, ka spēlētāja personīgie dati (vārds, uzvārds, dzimšanas datums, augums, svars, valsts) un fotogrāfijas tiek publicētas sacensību mājas lapā un sociālajos tīklos.
2.12. Sacensību dalībnieks nes  atbildība par Pasaules Antidopinga kodeksā noteikto normu un vērtību ievērošanu.
2.13. Sacensības norisinās atbilstoši valstī spēkā esošajiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas noteiktajiem ierobežojumiem. Sacensību organizatori patur tiesības veikt stingrākus covid-19 infekcjas ierobežojošus pasākumus kā valstī noteiktie.

3. Medicīniskais nodrošinājums
3.1. Katrs sacensību dalībnieks ir atbildīgs par savu veselības stāvokli, ko ar parakstu apstiprina komandas pieteikumā.
3.2. Katra komanda ir atbildīga par savu spēlētāju nodrošināšanu ar pirmo medicīnisko palīdzību. Nepieciešamības gadījumā sacensību organizatori nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu uz posma norises vietu.

5.1. Spēles notiek no septembra līdz maijam;
5.2. Spēles notiek sacensību vadības norādītajās sporta zālēs Rīgas pilsētas teritorijā;
5.3. Sacensības norisināsies nedēļas nogalēs - sestdienās un svētdienās pēc sabraukumu principa, kur katra komanda aizvada 2-3 spēles dienā.

6. Izspēles sistēma
6.1. Notiks apakšgrupu turnīrs un izslēgšanas spēles sezonas beigās. Ja komandu skaits MIX līgā būs 8-11 komandas, tad tiks spēlēts 2 apļu regulārais turnīrs, pēc kura 6 labākās komandas iekļūst izslēgšanas spēlēs. Precīza izspēles sistēma tiks noteikta atkarībā no pieteikušos komandu skaita;
6.2. Spēles spēlē līdz 2 uzvarētiem setiem, līdz 25 punktiem ar 2 punktu starpību, izšķirošajā setā līdz 15 punktiem ar 2 punktu starpību.

7. Sacensību noteikumi
7.1. Čempionāta spēles notiek pēc FIVB oficiālajiem volejbola spēles noteikumiem. Tehniskie pārtraukumi netiek izmantoti. Tiek spēlēts līdz 2 uzvarētiem setiem;
7.2. Punktu skaitīšanas sistēma:
7.2.1. par uzvaru spēlē ar rezultātu 2-0: uzvarētājs saņem 3 punktus; zaudētājs 0 punktu;
7.3. Apakšgrupu ietvaros, vienāda punktu skaita gadījumā vietas tiek noteiktas:
7.3.1. pēc visu spēļu uzvarēto un zaudēto setu attiecības attiecīgajā posmā;
7.3.2. pēc komandu savstarpējo spēļu rezultātiem.
7.4. Komandai spēle jāuzsāk 6 spēlētāju sastāvā (ja spēles laikā tiek gūta trauma, komandai ir atļauts pabeigt spēli nepilnā sastāvā). Spēli drīkst uzsākt 5 spēlētāju sastāvā tikai ar pretinieku piekrišanu;
7.5. Komandai uz spēli drīkst būt pieteikts 1 vīriešu un 1 sieviešu libero spēlētājs.
7.6. Spēles laikā laukumā jābūt ne mazāk kā 3 sievietēm.
7.7. Spēles laikā vīriešiem aizliegts nomainīt sieviešu spēlētāju, izņemot šos 2 gadījumus: 1) ja komanda uzsākusi setu ar 4 sievietēm un 2 vīriešiem laukumā; 2) ja attiecīgā sieviete seta laikā nomainījusi šo vīrieti (atpakaļ maiņa).
7.8. Ja komanda ir uzsākusi spēli 7 spēlētāju sastāvā no kuriem 1 ir libero, tad traumas gadījumā libero drīkst aizstāt traumēto laukuma spēlētāju un atlikušo spēli spēlēt kā laukuma spēlētājs.
7.9. Spēlētājiem, kas ir komandas pieteikumā ir atļauts iesaistīties spēlē jebkurā brīdī arī, ja tie nav paspējuši ierasties uz spēles sākumu. Ja komanda ir uzsākusi spēli 5 spēlētāju sastāvā (tikai ar pretinieku atļauju), tad sestais spēlētājs drīkst iesaistīties spēlē tikai ar nākamā seta sākumu. Iesāktais sets ir jāpabeidz 5 spēlētāju sastāvā.
7.10. Ja komandai uz spēli nav pieteikts neviens Libero spēlētājs, komanda starp setiem drīkst spēlētāju pārveidot par Libero. Ja šis Libero notraumējas un nevar turpināt spēli, tad vairāk neviens spēlētājs nedrīkst pārtapt par Libero.
7.11. Ja komandai uz spēli ir pieteikts viens Libero, tad traumas vai diskvalifikācijas gadījumā, komanda drīkst pārveidot spēlētāju (kas nav bijis laukumā attiecīgajā setā) par komandas Libero.
7.12. Libero spēles gaitā nevar kļūt par spēles spēlētāju, izņemot gadījumus, kad komanda ir uzsākusi spēli 7 spēlētāju sastāvā no kuriem 1 ir libero – šajā situācijā, traumas gadījumā, libero drīkst aizstāt traumēto laukuma spēlētāju un atlikušo spēli spēlēt kā laukuma spēlētājs.
7.13. Ja iepriekšējās spēles beigas ir ievilkušās, komandām tiek dotas 15 minūtes, lai iesildītos nākamajai spēlei.
7.14. Ja komanda izstājās no turnīra, tad tai tiek piešķirti tehniskie zaudējumi atlikušajās spēlēs un iepriekš izspēlēto spēļu rezultāti paliek tabulā.

8. Pieteikumi
8.1. Čempionātam komandas dalību var pieteikt līdz 15.septembrim elektroniski – janis@evl.lv. Nepieciešamā informācija - komandas nosaukums un 2 komandas pārstāvju kontaktinformācija.
8.2. Komandas vārdiskais pieteikums jāiesniedz līdz 21.septembrim. Pieteikumus sūtīt Excel formātā. Nepieciešamā informācija - vārds, uzvārds, dzimšanas datums, augums, svars, spēlētāja pozīcija un spēlētāja formas numurs;
8.3. Uz pirmās spēles sākumu jāiesniedz spēlētāju saraksts ar spēlētāju parakstiem, kas apliecina veselības stāvokļa atbilstību sporta sacensību slodzei.

9. Dalības maksa
9.1. Dalības maksa čempionātam ir 300 EUR no komandas plus 25 EUR par katru regulārās sezonas spēli. Attiecīgi, kopējā dalības maksa atkarībā no komandu skaita līgā ir:
9.1.1. 8 komandas līgā – 650 EUR;
9.1.2. 9 komandas līgā – 700 EUR;
9.1.3. 10 komandas līgā – 750 EUR;
9.1.4. 11 komandas līgā – 800 EUR.

9.2. Vismaz trešdaļa no dalības maksas ir jāiemaksā līdz 2023.gada 25.septembrim. Dalības maksai pilnā apmērā jābūt apmaksātai ne vēlāk kā 2023.gada 15.decembrī. Komandām, kuras nokavējušas pieteikšanās termiņu, dalība turnīrā tiek izlemta atsevišķi un dalības maksa noteikta 1000 EUR no komandas.
9.2. EVL nodibinājuma bankas konts: Saņēmējs: EVL nodibinājums, Konta nr.: LV24HABA0551038810449, Banka: AS Swedbank, Reģ.nr: 40008226264.
9.3. Komandai izstājoties no čempionāta dalības maksa netiek atgriezta.
9.4. Par dalības maksas neapmaksāšanu nolikumā noteiktajā laika termiņā, sacensību organizatoriem ir tiesības noteikt soda naudu 0,5% apmērā no noteiktās dalības maksas par katru kavējuma dienu.
9.5. Ja EVL sezonu nav iespējams aizvadīt pilnā apmērā COVID pandēmijas dēļ, neizmantotā dalības maksa tiek atgriezta komandām vai arī pārcelta uz nākamo EVL sezonu. Par katru komandas aizvadīto spēli tiek aprēķināti 50 EUR spēles un organizatorisko izdevumu segšanai.

10. Disciplinārās sankcijas
10.1. Komanda, kura neierodas uz sabraukumu vai spēli var turpināt dalību turnīrā iemaksājot vadības kasē soda naudu 50 EUR. Par spēli tiek piešķirts zaudējums;
10.2. Atkārtotas neierašanās gadījumā komanda tiek izslēgta no čempionāta;
10.3. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir piezīmi (pacelta sarkanā kartiņa), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 10 EUR apmērā. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam;
10.4. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir noraidījumu (vienlaicīgi pacelta sarkanā kartiņa un dzeltenā kartiņa vienā rokā), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 30 EUR apmērā par katru šādu gadījumu. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam;
10.5. Ja tiesnesis spēles laikā spēlētājam piešķir diskvalifikāciju (vienlaicīgi pacelta sarkanā kartiņa un dzeltenā kartiņa, katra savā rokā), attiecīgajai komandai vadības kasē ir jāiemaksā soda nauda 50 EUR apmērā. Šim spēlētājam aizliegts piedalīties turpmākajās spēlēs līdz brīdim, kad vadības kasē iemaksāta soda nauda. Gadījumā, ja komandai šajā dienā ir vēl otra spēle, soda nauda ir jāiemaksā līdz otrās spēles sākumam. Par papildus soda sankcijām (spēļu diskvalifikācija) un to apmēriem lems Disciplinārā Komiteja;
10.6. Komanda protestu iesniedz tikai rakstiski galvenajam tiesnesim. To iesniedz 24 stundu laikā pēc spēles, iemaksājot vadības kasē 20 EUR (apmierinoša lēmuma gadījumā, komandai nauda tiek atgriezta).
10.7. Ja komandā spēlē spēlētājs, kurš ir diskvalificēts vai nav pieteikts komandā vai neievēro kādu no šī nolikuma 2.punkta apakšpunktiem, komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums un 50 EUR soda nauda. Ja pretinieku (vai jebkurai citai komandai) ir aizdomas par kādas komandas spēlētājiem, lūdzam par to ziņot organizatoriem 48h laikā no spēles brīža (vēlams veikt „nelegālā spēlētāja” foto).
10.8. Jebkāda veida disciplināros spēlētāju un komandu pārkāpumus turnīra laikā izskata organizatori un/vai Disciplinārā Komiteja (kas sastāv no 10 komandu pārstāvjiem) un lemj par sankciju piešķiršanu vai soda atcelšanu.
10.9. Par rupjiem ētikas un disciplīnas normu pārkāpumiem, tajā skaitā tiesnešu, sekretāru vai cita apkalpojošā personāla aizskaršanu, Disciplinārajai Komitejai ir tiesības diskvalificēt atsevišķus spēlētājus uz vairākām spēlēm vai arī komandu no tālākas dalības turnīrā, kā arī spēlētājam vai komandai piemērot naudas sodu 10-100 EUR apmērā.
10.10. Komandas spēlētāja, trenera vai kādas citas personas atrašanās pie komandas soliņa alkohola reibumā ir sodāma. Par soda sankcijām un to apmēriem lems Disciplinārā Komiteja.
10.11. Komandai ir tiesības katru mēnesi norādīt ne vairāk kā 4 “nederīgos” datumus spēļu aizvadīšanai. Nederīgie datumi jānorāda pirms sacensību kalendāra sagatavošanas un publiskošanas mājas lapā. Maksa par sacensību kalendāra pārplānošanas pieprasījumu pēc tā izziņošanas ir 50 EUR. Ja pieprasījums tiek veikts mazāk kā 12 dienas pirms plānotā spēles datuma, organizatoriem ir tiesības izmaiņas neveikt, ja tas nav iespējams būtiski neskarot citu komandu intereses un iespējas.

11. Sacensību inventārs un tiesneši
11.1. Sacensību galvenais tiesnesis – Jānis Stukuls (26427173)
11.2. Spēles notiek ar FIVB apstiprinātām bumbām - Mikasa V200W.

12. Rezultāti

13. Apbalvošana
13.1. Entuziastu volejbola līgas Rīgas čempionāta 1-3.vietu ieguvēji visās līgās tiek apbalvoti ar komandas kausu, medaļām un pārsteiguma balvām no atbalstītājiem;
13.2. Čempionāta labākie spēlētāji tiek apbalvoti ar individuālām balvām.
13.3. Mēnešu labākie spēlētāji tiek apbalvoti ar individuālām balvām.